Dlaczego warto zmienić opony na zimowe?

opony zimowe

Twoje bezpieczeństwo jazdy to główny powód, dla którego powinieneś zmienić opony na zimowe. Zakłada to jazdę w warunkach zimowych, które obejmują śnieg lub lód.

Opony zimowe przewyższają opony na każdą pogodę, gdy temperatura spadnie poniżej 45 stopni. Nie musisz czekać, aż spadnie śnieg lub lód, aby zmienić opony na śnieg, ponieważ już lepiej radzą sobie w niskich temperaturach. Na lodzie i śniegu opony zimowe znacznie przewyższają opony na każdą pogodę, co praktycznie nie zapewnia przyczepności w takich warunkach.

Na śniegu dobrze sprawdzą się zarówno opony z kolcami, jak i bez kolców. Wybór należy do Ciebie i dokąd pojedziesz. Opony bez kolców mają nieco większą elastyczność, ponieważ żadne przepisy nie ograniczają ich zastosowania. Może to być bardzo przydatne, jeśli planujesz podróżować przez granice stanów i prowincji.

Opony z kolcami są przeznaczone do lodu, ponieważ metalowe kolce zapewniają lepszą przyczepność na lodzie. Opony bez kolców wykorzystują wzór bieżnika w połączeniu z cząsteczkami przyczepności, aby zapewnić przyczepność na lodzie.

Opony homologowane na zimę będą miały symbol przedstawiający 3-szczytową górę z płatkiem śniegu w środku. Oznacza to, że opony przeszły rygorystyczne testy wymagane do homologacji.

Zawsze należy przebierać się z dużym wyprzedzeniem przed nadejściem śniegu. Ponieważ opony zimowe są lepsze od opon całorocznych, gdy temperatura spada poniżej zera, należy to wykorzystać przy zmianie opon.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top