Palivová účinnost je kombinací motoru a pneumatik

letní pneumatiky

Jak úsporné bude vaše auto, najdete ve specifikacích automobilu a často se měří při jízdě po dálnici i ve městě. To nemusí být nutně to, co kdy uvidíte, když řídíte, protože to jsou obvykle výsledky optimálních podmínek. Spotřeba paliva bude záviset na vašem stylu jízdy, typu jízdy a pneumatikách, které máte na svém voze. Hladký styl jízdy vždy spotřebuje méně paliva než velmi agresivní styl jízdy. Pokud chcete jet s nízkou spotřebou paliva, jeďte plynule a udržujte co nekonstantní rychlost a dodržujte rychlostní limity.

Rovněž máte rozdíl ve spotřebě paliva mezi městským provozem a jízdou po dálnici, zatímco jízda po dálnici je ekonomičtější, protože můžete udržovat stejnou rychlost a efektivně pracovat s motorem. Zastavení a rozjezd, které zažíváte při jízdě ve městě, není příliš ekonomické a vaše spotřeba paliva se zvýší. Pokud stále řídíte ve městě, budete muset žít s vyšší spotřebou paliva, než je uvedeno. Ve městě můžete i nadále jezdit co nejplynuleji, ale vždy bude vyšší než po dálnici.

Pokud máte levné pneumatiky oproti kvalitním pneumatikám, valivý odpor bude vyšší. Vyšší valivý odpor znamená, že k překonání odporu budete potřebovat více energie, takže spotřebujete více paliva. Totéž platí, pokud máte nízký tlak v pneumatikách. Proto je bezpodmínečně nutné pravidelně kontrolovat tlak v pneumatikách. Je to rychlý způsob, jak udržet bezpečnost na vysoké úrovni a nízkou spotřebu paliva. Spotřeba paliva bude také ovlivněna, pokud máte na vozidle své letní pneumatiky nebo zimní pneumatiky. Pokud v létě jezdíte se zimními pneumatikami, máte velmi vysoké tření a vaše spotřeba paliva se zvýší a společně se zvýšeným opotřebením se prodraží, což je jedním z důvodů, proč je třeba po zimní sezóně provést včasnou změnu. přes.

Je důležité si uvědomit, že pneumatiky mají významný dopad na spotřebu paliva vašeho vozu. Přispívají také k bezpečnosti vašeho vozidla a zajišťují, že můžete zastavit včas, abyste předešli nehodám a zabránili aquaplaningu, když prší. Levné pneumatiky mohou vypadat levně, když si je koupíte, ale protože se opotřebovávají rychleji než kvalitní pneumatiky, a to povede k vyšší spotřebě paliva, pravděpodobně nakonec zaplatíte více. Zkombinujte to s tím; máte větší pravděpodobnost nehody kvůli delší brzdné dráze a horším jízdním zkušenostem kvůli vysokému hluku odvalování, výběr, které pneumatiky byste si měli vybrat, by měl být docela přímočarý.

U elektromobilů bude nízká spotřeba paliva považována za nárůst dojezdu pro každé nabití, takže se můžete dostat dále a potenciálně se otevřít pro návštěvu míst, která vás dříve omezovala.

Další informace o pneumatikách, které mají nízkou spotřebu, naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top