Výběr pneumatik pro elektrická vozidla a hybridy

pneumatik

Ve srovnání s tradičními vozy existují určité rozdíly mezi elektromobily a hybridy, které je třeba vzít v úvahu při výběru pneumatik. Elektrická a hybridní auta mají akumulátory, které je činí těžšími než tradiční automobil na benzín. To znamená, že přilnavost je ještě důležitější pro správné brzdění. V letních měsících zůstává přilnavost a trakce důležitá, stejně jako u letních dešťů se zvyšuje riziko hydroplánování a je ve skutečnosti hlavní příčinou nehod v letních měsících. Letní pneumatiky jsou dobrou všestrannou pneumatikou, která poskytuje vynikající přilnavost na mokré i suché vozovce.

Při investování do nových pneumatik pro vaše elektrické vozidlo nebo hybrid je důležité vzít v úvahu hlavní rozdíly mezi nimi a standardním vozem. Dnes je na trhu mnoho kvalitních letních pneumatik. Pneumatiky jako Nokian Wetproof je prémiová letní pneumatika s vynikající přilnavostí, zejména přilnavostí za mokra k zajištění správného brzdění, a je doporučena pro hybridní nebo elektrické vozy. Nokian Wetproof také nabízí nové technologie, které vytvářejí dokonalý zážitek z jízdy při zachování ekologické pneumatiky.

Nokian Wetproof jsou letní pneumatiky, které obsahují mnoho nových technologií umožňujících vynikající přilnavost za mokra, hladkou, tichou jízdu a středoevropské podmínky. Letní pneumatiky Nokian Wetproof jsou navrženy s novými technologiemi, jako je nová aqua mokrá směs, tichá technologie bočních stěn, leštěné drážky, které jsou díky svému nízkému valivému odporu šetrné k životnímu prostředí. Nová aqua hybridní směs pomáhá dosahovat vynikajícího výkonu za mokra, takže se můžete vyhnout aquaplaningu a zůstat v bezpečí.

Leštěné drážky zajišťují extrémně vysokou ovladatelnost na suché vozovce. Inovace zároveň zlepšily vlastnosti aquaplaningu a rozbředlého sněhu, takže letní déšť nebude mít žádný význam. Měli byste mít na paměti, že letní jízda vyžaduje kvalitní pneumatiku s dezénem minimálně 4 milimetry a řádně nahuštěnými pneumatikami, aby se zabránilo riziku hydroplánování. Nokian Wetproof Summer je vynikající volbou pro maximální výkon v průběhu ročních období. Stejně jako u všech letních pneumatik by měly být používány pouze za teplých podmínek; jakmile klesnete pod 0 ° C, měli byste přejít na zimní pneumatiky.

U vysoce výkonných elektromobilů s hybridním pohonem pravděpodobně budete chtít použít Nokian Powerproof. Mají novou vynikající směs dynamické přilnavosti, která jim poskytuje vynikající výkon při vysokých rychlostech, dokonce i při rychlých změnách jízdního pruhu. Používají houpací háje, lichoběžníkové drážky, leštěné drážky a drážky na míru, aby zajistily vynikající přilnavost a prevenci aquaplaningu. Mají také výkonovou zónu, která umožňuje přesné zatáčení. Jedná se o některé z nejlepších ultravysokých pneumatik (UHP) na trhu, které kombinují vysokorychlostní výkon s optimální bezpečností za sucha i za mokra. Tyto pneumatiky by měly být porovnány se zimními pneumatikami Nokian Snowproof P, které vám poskytnou maximální výkon během zimy, a to i pro vysokorychlostní elektrická vozidla.

Další informace o pneumatikách pro elektrická nebo hybridní vozidla naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top