Jarní podmínky mohou způsobit dopravní chaos

letní pneumatiky

Počasí na jaře se mezi jednotlivými zeměmi velmi liší. Země, které střídají skutečnou zimu a léto, mívají určitý stupeň chaosu jak na jaře, tak na podzim. Tyto země mají tendenci také přecházet mezi letními a zimními pneumatikami, a ne včasné změny také povedou k většímu chaosu, protože někteří lidé budou překvapeni počasím a nakonec budou mít letní pneumatiky, když máte sníh a rozbředlý sníh a nebudete mít dostatečnou přilnavost tyto podmínky. Možná budete mít příjemnou kombinaci zimního i letního počasí a den může začít letním počasím a končit zimním počasím. Největší problémy obvykle způsobují rozbředlý sníh a sněhové bouře.

Výběr pneumatik je obtížné, když máte tyto podmínky. To je jeden z důvodů, proč byste měli včas přestoupit na zimní pneumatiky, než přijde možnost jakéhokoli zimního počasí, a měli byste se snažit ponechat zimní pneumatiky na svém autě, abyste zajistili, že nedojdete k situaci, kdy mít sníh nebo rozbředlý sníh a na autě máte letní pneumatiky. Čím více jste na svém vozidle závislí, tím déle byste měli s výměnou počkat, abyste se ujistili, že se zimní počasí nevrátí, a pokud ano, musíte si najít alternativní dopravu, pokud jste již přešli.

Pokud nejste tak závislí na svém autě, abyste mohli nechat auto stát, pokud zjistíte, že máte špatné pneumatiky pro aktuální povětrnostní podmínky, pak se zdržíte jízdy, dokud se počasí nezlepší. Pokud jste silně závislí, stačí se ujistit, že se změníte o něco později. I když zimní pneumatiky nejsou v letních podmínkách optimální, stále jsou bezpečnější variantou než letní pneumatiky na ledu nebo sněhu. Letní pneumatiky ztvrdnou a budou mít v zásadě nulovou přilnavost nebo kontrolu nad ledem. Tento posun, při kterém se letní pneumatiky začnou tvrdě, začíná už pod bodem mrazu, takže i když nemáte zimní podmínky, ale máte velmi nízké teploty, měli byste být při jízdě opatrní, protože nebudete mít přilnavost, kterou byste mohli čekat.

Nikdy si nemůžeme být jisti počasím a vše závisí na pravděpodobnosti, čím déle čekáte, tím je pravděpodobnější, že učiníte správné rozhodnutí. Nikdy si však nemůžete být stoprocentně jistí, ale docela blízko, pokud počkáte do července, než přejdete na letní pneumatiky. Při jízdě s pneumatikami bez hrotů během teplého počasí se opotřebení zvýší. Pokud máte na svém automobilu pneumatiky s hroty příliš dlouho, možná porušujete místní zákony a předpisy. Tam bývá poslední datum, kdy mohou být použity během jara. To je však závislé na počasí a pokud po zimní době budete používat pneumatiky s hroty, nebudete pokutováni.

Další informace o správných pneumatikách pro správné počasí najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top