Potřebujete speciální letní pneumatiky pro hybridní nebo elektrické auto?

pneumatiky

Pro zvýšení bezpečnosti je velmi důležité investovat do prvotřídních letních pneumatik, což platí i pro hybridní nebo elektrické auto. Otázkou je, zda potřebujete speciální letní pneumatiky pro elektromobil nebo hybrid? Ve skutečnosti jsou hybridy i elektromobily díky svým bateriím skutečně těžší než běžná auta, takže je zapotřebí větší přilnavosti a trakce a také chcete mít nízký valivý odpor, abyste zajistili, že se s každým nákladem dostanete daleko. Rovněž musí být odolnější proti opotřebení, protože se zvyšuje opotřebení kvůli hmotnosti a také kvůli vyššímu točivému momentu a pravděpodobně budete chtít mít pneumatiky s nízkou hlučností, protože není slyšet žádný hluk motoru, takže se může stát vysoký hluk pneumatik rušivé a mohou ovlivnit jízdní komfort. Na trhu je mnoho pneumatik a je důležité si uvědomit, proč jsou některé doporučeny výrobcem pro použití v elektrických vozidlech.

V současné době existují speciální zimní pneumatiky, které jsou vyráběny speciálně pro elektrická vozidla, jako je Nokian Hakkapeliitta 10 EV, kde EV naznačuje, že jsou pro elektrická vozidla. Pokud jde o zimní pneumatiky s hroty, měli byste se ujistit, že svorníky zvládnou vyšší točivý moment, aniž by došlo ke ztrátě čepů. Pneumatiky Nokian Hakkapeliitta 10 EV s jedinečným patentovaným dvojitým čepem zajistí optimální přilnavost jak v zatáčkách, tak v přímých úsecích. Mají také nové technologie, jako je „koncept ekologických čepů“ Nokian, který tlumí kontakt s vozovkou snížením dopadu čepů v důsledku vzdušného prostoru uprostřed spodní příruby.

Bez ohledu na to, zda hledáte letní nebo zimní pneumatiky pro elektrické vozidlo, musíte se ujistit, že jsou pro něj doporučené. Musíte také vybrat prémiové pneumatiky, které na těchto vozidlech dobře fungují a mohou udržovat bezpečnost během jízdy. Pokud jsou pneumatiky doporučeny pro elektrická vozidla, budou pneumatiky odolnější proti opotřebení, budou mít nižší valivý odpor a budou také schopny zvládnout vyšší točivý moment. Pneumatiky se však musí otáčet častěji, než by to bylo u vozidel se spalovacím motorem na benzín.

Správná údržba pneumatik je vždy důležitá a u elektrických vozidel budete muset častěji měřit hloubku dezénu, abyste zjistili, kdy byste měli pneumatiky otáčet, což byste měli udělat, když máte rozdíl hloubky mezi zadní a přední pneumatiky. Měli byste také sledovat, kdy jsou pneumatiky opotřebované a je třeba je vyměnit, to znamená, když dosáhnete 4 mm. Měli byste vždy vyměnit všechny čtyři pneumatiky najednou, to je jeden z cílů otáčení pneumatik, protože chcete mít stejnou přilnavost na všech čtyřech pozicích pneumatik, abyste měli nejlepší stabilitu a kontrolu. Nezapomeňte zkontrolovat stav pneumatik a správný tlak v pneumatikách.

Další informace o pneumatikách s hroty najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top