Různé pneumatiky pro různé povětrnostní podmínky

 

zimní pneumatiku

Výběr pneumatik by měl záviset na povětrnostních podmínkách, kterým čelíte, když řídíte. Zde je souhrn několika povětrnostních podmínek a pneumatik, které byste měli používat.

Suché letní počasí

Zde jsou nejlepší volbou letní pneumatiky. Celoroční pneumatiky můžete použít i v případě, že nepřezouváte mezi letními a zimními. Hlavním důvodem, proč tak učinit, je, pokud žijete v místě, kde nemáte opravdu dost dlouhé zimy, abyste si změnu zaručili. Oblasti, kde je velmi nepředvídatelné počasí, jsou skvělými místy pro celoroční pneumatiky.

Letní déšť

V letním dešti, který může být pěkně silný, budou muset vaše pneumatiky odstranit vodu z povrchu, aby zůstaly v kontaktu s vozovkou. Pokud pneumatiky ztratí kontakt s povrchem vozovky, vaše auto ztratí kontrolu v důsledku aquaplaningu. Letní pneumatiky byly navrženy tak, aby zabránily aquaplaningu. Takže se sadou letních pneumatik nebo se sadou celoročních pneumatik budete moci jezdit bezpečně.

Suché zimní počasí

Zde potřebujete zimní pneumatiku. I když máte slunečné podmínky a žádný sníh, vaše letní pneumatiky ztratí své vlastnosti, když teplota klesne pod nulu. Takže pneumatika s hroty nebo bez hrotů bude fungovat dobře. Také vaše celoroční pneumatika zde bude dobrá.

Sníh

Když máte hodně sněhu, po kterém jezdíte, budete potřebovat zimní pneumatiku. Zimní pneumatiky jsou vyvinuty pro jízdu na sněhu, takže budete moci jezdit bezpečně. Pneumatika s hroty nebo pneumatika bez hrotů a celoroční pneumatika budou v těchto podmínkách fungovat dobře. Pokud je sníh těsně udusaný, povrch se stane ledovým a bude se podobat ledovým podmínkám pod ním.

Rozbředlý sníh

Rozbředlý sníh bývá docela ošklivý stav, který může svým způsobem připomínat silný déšť. Aby pneumatika zůstala v kontaktu s povrchem vozovky, potřebuje se zbavit rozbředlého sněhu. Pokud vaše pneumatiky ztratí kontakt s povrchem vozovky, riskujete rozbředlý sníh. Zimní pneumatika s hroty nebo bez hrotů a celoroční pneumatika budou v těchto podmínkách fungovat dobře. Pokud je sníh těsně udusaný, povrch se stane ledovým a bude se podobat ledovým podmínkám pod ním.

Led

Při jízdě na ledu jste na tom nejlépe se zimní pneumatikou s hroty. Zimní pneumatiky bez hrotů budou mít stále docela dobrou přilnavost na ledu, ale ne tak dobré jako pneumatika s hroty. Kompromisní celoroční pneumatika bude vaší nejhorší volbou ze zimních schválených pneumatik.

Stručně řečeno, máte své letní pneumatiky, zimní pneumatiky a celoroční pneumatiky a jejich použití závisí na povětrnostních podmínkách. U zimních pneumatik si musíte vybrat, která pneumatika nejlépe vyhovuje povětrnostním podmínkám ve vaší oblasti. Pokud zimy ve vaší lokalitě nejsou příliš extrémní, může být cestou sada celoročních pneumatik, protože nemusíte přezouvat letní a zimní pneumatiky a vždy můžete jezdit bez ohledu na počasí.

Pro více informací o různých možnostech pneumatik navštivte: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top