To, že nebudete při řízení stresováni, zvyšuje vaši bezpečnost

pneumatiky

 

Všichni si můžeme pamatovat případy, kdy jsme velmi spěchali, abychom se dostali z jednoho cíle do druhého. Všichni se můžeme shodnout, že řízení je v této době méně než optimální. Někteří lidé mají ve zvyku vždy chodit pozdě a ocitají se v těchto situacích častěji než ne. Když jste ve stresu a spěcháte, děláte neoptimální rozhodnutí. Zdůrazňujete a máte tendenci působit stres na ostatní řidiče tím, že nebudete udržovat dostatečnou vzdálenost mezi autem a vozidly před vámi. Tím se zkrátí reakční doba, kterou si sami dovolíte, a sníží se brzdná dráha, kterou u vašich pneumatik umožníte, pokud chcete bezpečně řídit. Máte také tendenci řídit rychleji, když jste ve stresu a spěcháte.

Bez ohledu na to, zda odjíždíte včas nebo odjíždíte pozdě, je třeba se při řízení vyvarovat stresu. Řízení by mělo být opatrné a snažit se předvídat pohyby druhého řidiče, abyste měli dostatek času na reakci. Když máte čas a soustředíte se, můžete reagovat a činit správná rozhodnutí pro bezpečnější jízdu.

Bez ohledu na jízdní podmínky budete muset mít ve vozidle prémiové pneumatiky. Vaše letní i zimní pneumatiky by měly být vysoce kvalitní, a pokud se místo toho rozhodnete používat celoroční pneumatiky, musíte se ujistit, že jsou schváleny pro zimní podmínky. Pokud jsou schváleny pro zimní použití, můžete bezpečně jezdit po celý rok se stejnou sadou pneumatik. Brzdná dráha vašich pneumatik je důležitá, protože krátká brzdná dráha vám pomůže vyhnout se nehodám, protože můžete doufat, že zastaví vaše vozidlo, než skončí nehoda. Pokud jste méně stresovaní, máte tendenci reagovat rychleji, takže se zkracuje doba reakce. Pomalejší jízdou se také sníží brzdná dráha, což vám pomůže vyhnout se nehodám.

Můžete porovnat hodnoty mezi brzdnou vzdáleností pneumatik různých pneumatik a uvidíte, o kolik kratší vám může prémiová pneumatika zastavit. To zjednodušuje nákup pneumatik, protože je snadné je porovnávat a činit informovaná rozhodnutí. Výběr pneumatik na základě klíčových parametrů, které zvyšují bezpečnost, je důležitý a pomáhá, i když nejste při řízení stresovaní.

Řízení by mělo být příjemné a jen zřídka se stane, když přijdeme pozdě na schůzku a zkusíme si vynahradit čas, když řídíme. Máme tendenci dělat špatná rozhodnutí, být více podrážděni, a pokud se nedostaneme k nehodám, jsme často blízko tomu častěji než ne. Bezpečné vozidlo s prémiovými pneumatikami vám pomůže vyhnout se nehodě nebo vám pomůže bezpečně se z nehod dostat, ale nehody jsou vždy nákladné a můžete také zranit někoho jiného. Protože všichni máme mobilní telefony, je lepší jen zavolat a informovat je, že přijdete o několik minut pozdě, a poté si udělejte čas a dostat se na místo, kde musíme být.

Další informace o prémiových pneumatikách najdete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top