Doskonałe wykorzystanie opon całorocznych SUV na lato

opony na kazda pogode

Jeśli planujesz zainwestować w komplet SUV opon całorocznych do swojego pojazdu przed zimą, możesz się zastanawiać, czy można je używać latem. Te same cechy, które zapewniają doskonałą przyczepność Twojego SUV-a zimą, pozwolą również na doskonałe prowadzenie i przyczepność na suchej nawierzchni, a także na nierównym terenie. Wykorzystują „koncepcję wyczucia sezonu”, która łączy użycie mieszanki gumowej z precyzyjnym wzorem bieżnika i lamel, aby zapewnić wszechstronne osiągi przez cały rok. Stają się preferowanymi oponami, gdy mieszkasz na obszarach o nieprzewidywalnej pogodzie, ponieważ żadna pogoda nie powstrzyma Cię przed jazdą.

Główna różnica między oponami całorocznymi a letnimi polega na tym, że opony całoroczne są zatwierdzone do użytku zimowego i mają „symbol płatka śniegu z trzema szczytami w górach”, co oznacza, że ​​przeszły testy wymagane do homologacji. To w porównaniu z oponami letnimi, gdzie tak nie jest. Dzieje się tak, ponieważ opony całoroczne to w zasadzie mieszanka opon zimowych i letnich, podczas gdy opona letnia może być używana podczas trzech ciepłych sezonów. Ciepłe pory roku wymagają opon, które mogą zapobiegać akwaplaningowi. Dzieje się tak, ponieważ podczas ciepłych miesięcy, kiedy pada deszcz, istnieje bardzo duże ryzyko akwaplaningu, który jest w rzeczywistości największą przyczyną wypadków w miesiącach letnich.

Opony Nokian Seasonproof SUV to nowe, całoroczne opony stworzone specjalnie z myślą o SUV-ach, które zapewniają komfort jazdy, zapewniając jednocześnie responsywność i doskonałą przyczepność na śniegu i suchych lub mokrych drogach letnich. Dodali do bieżnika pazury śnieżne i wzmocnienia przyczepności; jazda po śniegu i lodzie nie będzie problemem. Ta opona zapewnia również, że równie dobrze spisuje się na suchej nawierzchni. Opony te zapobiegają również aquaplaningowi dzięki zoptymalizowanemu przepływowi wody przez rowki i lamele, co jest naprawdę ważne w przypadku letnich deszczy i wiosennych topniejących śniegu. Opony te są również zalecane do użytku w SUV-ach z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Mieszanka gumy krzemionkowej zapewnia zarówno wytrzymałość, jak i trwałość, więc nie musisz się martwić, nawet jeśli jeździsz na długich dystansach.

Opony takie jak Nokian Weatherproof SUV zapewniają doskonałą przyczepność i prowadzenie zarówno na letnich, jak i zimowych drogach, co pozwala zachować bezpieczeństwo i ochronę przed aquaplaningiem. Opony całoroczne SUV są w stanie zapewnić trwałość w każdych warunkach pogodowych przez cały rok, w tym latem, jednocześnie zapobiegając błocie pośniegowemu i aquaplaningowi. Pozwalają na dopasowany obszar środkowy, aby zapewnić przyczepność na zaśnieżonych i mokrych drogach. Wykorzystują one również kanałowanie centralnego bloku, aby zapobiec występowaniu zarówno błota pośniegowego, jak i aquaplaningu. Dzięki temu są idealnym wyborem, gdy trzeba bezpiecznie jeździć przez cały rok.

Zarówno Nokian Seasonproof SUV, jak i Nokian Weatherproof SUV mają ściany boczne wzmocnione aramidem, które chronią opony przed uderzeniami bocznymi i nierównymi drogami. Staje się to ważne zarówno wtedy, gdy próbujesz zaparkować, jak i gdy uderzasz w wyboje; sprawi, że opony SUV będą bardziej trwałe.

Więcej informacji na temat opon całorocznych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top