Ulepszenia zwiększające bezpieczeństwo opon letnich

opony letnie

Udoskonalenia w oponach letnich pozwalają na doskonałe osiągi jazdy nawet latem. Kiedyś trzeba było dedykowanych opon letnich, aby uzyskać doskonałą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni na rozgrzanych, lekko wilgotnych lub mokrych drogach. Dzieje się tak, ponieważ opony letnie są wykonane z mieszanki bieżnika z dodatkiem dodatków poprawiających przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni. Aby uzyskać optymalne osiągi w ciepłych porach roku, potrzebujesz opon, które sprawdzą się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Opony będą musiały mieć doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni i skutecznie zapobiegać występowaniu aquaplaningu. Wiele nowych ulepszeń ma na celu zmniejszenie ryzyka aquaplaningu, ponieważ jest to główna przyczyna wypadków w miesiącach letnich, kiedy jest mokro.

Niektóre z ostatnich ulepszeń dotyczyły poprawy prędkości przepływu wody, efektu kanalizacji i zdolności opony do gromadzenia wody w bieżniku. Niektóre z tych nowych ulepszeń zostały zastosowane w oponach letnich Nokian Powerproof. Nowe technologie, takie jak polerowane rowki, pozwalają na szybszy przepływ wody, ponieważ można zmniejszyć występowanie turbulencji i utrzymać przepływ laminarny przy większej prędkości. Wdrożyli również

Dzięki temu opony te mają doskonałą przyczepność, świetne prowadzenie, cichą jazdę i niski opór toczenia, czyli innymi słowy te same korzyści, które widzisz w dedykowanej oponie letniej bez konieczności zmiany opon po sezonie letnim. Opony letnie były pierwotnie uważane za najlepszy wybór do ochrony przed akwaplanacją z niespodziewanymi opadami deszczu w lecie; jednak wraz z postępem w oponach letnich. Nokian Powerproof wykorzystuje technologię polerowanych rowków, dzięki czemu dobrze zapobiegają akwaplaningowi. Powinieneś szukać opon, które zawierają te najnowsze ulepszenia, aby opony skuteczniej zapobiegały aquaplaningowi i poprawiały ich bezpieczeństwo.

Bez względu na to, jak świetne są twoje opony letnie, nadal musisz zmienić opony na zimowe, gdy zbliża się zima. Opony zimowe wymagają innej mieszanki gumowej, która pozostaje miękka również w bardzo niskich temperaturach. Potrzebujesz również zupełnie innego bieżnika, który zawiera ulepszenia w zakresie radzenia sobie z lodem, śniegiem i błotem pośniegowym. Nawet opony UHP, takie jak Nokian Powerproof, nie będą miały szans w zimowych warunkach. Będziesz musiał przesiąść się na Nokian Snowproof P, który jest najnowszym dodatkiem do opon zimowych, które mogą również radzić sobie z dużymi prędkościami w pojazdach o wysokich osiągach.

Ważne jest nie tylko posiadanie doskonałych opon. Musisz również upewnić się, że masz właściwe opony we właściwym czasie. Dlatego ważne jest, aby zmienić opony na zimowe przed nadejściem śniegu. Dodatkowo musisz również zadbać o to, aby stan opon był dobry. Musisz zmierzyć zarówno głębokość bieżnika, jak i ciśnienie w oponach, aby upewnić się, że oba są na zadowalającym poziomie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat nowych ulepszeń opon, odwiedź stronę https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top