Ekologia to nie tylko zakup samochodu elektrycznego czy hybrydy

opony

Po zainwestowaniu w samochód hybrydowy lub elektryczny możesz pomyśleć, że zrobiłeś wszystko, co jest potrzebne dla środowiska. Tak jednak nie jest. Czy wiesz, że opony, które są w Twoim aucie, są równie ważne jak typ samochodu, który wybierzesz? Dzieje się tak, ponieważ istnieją takie rzeczy, jak opony o „niskim oporze toczenia”, które mogą zwiększyć odległość, jaką samochód pokonuje na jednym ładowaniu, zmniejszając w ten sposób wpływ na środowisko.

Ważne jest również, aby wiedzieć, z czego wykonane są opony samochodowe. Firma Nokian Tyres jest producentem opon i pionierem w dziedzinie przyjazności dla środowiska oraz jedną z pierwszych firm oponiarskich, które stosują do produkcji opon wyłącznie oczyszczone oleje o niskiej zawartości aromatów, a więc w ogóle nie zawierają toksycznych ani rakotwórczych chemikaliów. Byli w czołówce, jeśli chodzi o światowych producentów opon.

Posiadają przyjazne dla środowiska opony szczególnie polecane do samochodów hybrydowych lub elektrycznych. Pierwotnie opony o niskim oporze toczenia były produkowane specjalnie dla samochodów hybrydowych i elektrycznych; jednak w dzisiejszych czasach konsument staje się coraz bardziej ekologiczny, a większość firm oponiarskich stara się zmniejszać opory toczenia w swoich oponach. Odbywa się to poprzez produkcję opon, które optymalizują konstrukcję bieżnika, co zmniejsza opory toczenia opon. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest zawsze odpowiednie napompowanie opon, ponieważ zmniejsza to również opór toczenia, ponieważ pozwala to również zaoszczędzić paliwo. Niski opór toczenia prowadzi do mniejszej emisji dwutlenku węgla oraz mniejszego zużycia paliwa i produkcji energii. Zmniejsza to również prowadzi do mniejszej ilości odpadów opon.

Firma Nokian Tyres posiada opony na każdy sezon, które polecane są do samochodów hybrydowych i elektrycznych. Opony takie jak Nokian Wetproof, czyli opony letnie, wykorzystują wiele innowacji, aby zapewnić najnowocześniejsze technologie, co pozwala na uzyskanie opony o ultrawysokich osiągach, która nie zagraża trwałości i efektywności paliwowej. Technologie takie jak specjalne mieszanki bazowe, które zmniejszają nagrzewanie się opon, wypolerowane rowki boczne i wewnętrzne, aby zmniejszyć aquaplaning, technologia cichej ściany bocznej, która zapewnia cichszą jazdę, a także „cicha konstrukcja rowka”, która redukuje gwizdanie, jednocześnie chłodząc opony, aby zmniejszyć nosić.

Firma ta podjęła również wiele innych działań na rzecz środowiska, takich jak recykling zużytych opon (prawie 100 procent w krajach skandynawskich i 95 procent w Europie); zainstalowali panele słoneczne do produkcji energii odnawialnej, a około 47 procent całej energii wytwarzanej w ich fabryce pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Dołączyli również do Globalnej Platformy na rzecz Zrównoważonego Kauczuku Naturalnego (GPSNR), która pomaga poprawić poszanowanie praw człowieka, zapobiegać zawłaszczaniu ziemi, jednocześnie chroniąc bioróżnorodność i zasoby wodne.

W końcu nie tylko produkują jedne z najbardziej ekologicznych opon na świecie, ale także jedne z najbezpieczniejszych, co również ma pozytywny wpływ, z mniej uszkodzonymi pojazdami i rannymi ludźmi. Więc jedź mądrze i bezpiecznie w sposób przyjazny dla środowiska!

Aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru opon do samochodu hybrydowego lub elektrycznego, odwiedź  https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top