Důležitost kvalitních prémiových pneumatik

zimním pneumatikám

Je velmi důležité vybavit náš vůz kvalitními pneumatikami, protože všechny pneumatiky jsou nejdůležitější součástí vozidla. Je neustále v kontaktu s povrchem vozovky a jsou to pneumatiky, které vytvářejí trakci. Auto je jen tak dobré jako jeho pneumatiky. Vezměme si příklad, když závodní auto zastaví v boxech, jsou to pneumatiky, které se kontrolují a mění. Je také důležité udržovat pneumatiky, sledovat hloubku dezénu a tlak v pneumatikách. Hloubka dezénu má při hydroplaningu důležitost, protože nedostatečná hloubka dezénu může zvýšit riziko. Důvodem je, že drážky na pneumatikách pracují, aby odčerpaly vodu z povrchu mezi pneumatikami, když je silnice pokrytá vodou. Pokud nejsou drážky dostatečné, protože hloubka dezénu na pneumatikách je příliš nízká, může to způsobit aquaplaning. Totéž se může stát, pokud je rychlost příliš vysoká.

Musíte se soustředit na to, jaký druh jízdy budete dělat a jaké jízdní podmínky s tím souvisí, protože vám to pomůže rozhodnout se, jaký typ pneumatik si pořídit. Existují pneumatiky pro celoroční použití i pro vyhrazená roční období. V kategorii celoročních pneumatik existují celoroční pneumatiky a letní pneumatiky. Klíčový rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že celoroční pneumatiky obsahují symbol třívrcholové sněhové vločky, což znamená, že je lze použít v náročných zimních podmínkách. Letní pneumatiky tento znak nedrží, takže jsou tyto pneumatiky lepší pro oblasti bez krutých zim. Někteří lidé dávají přednost pneumatikám určeným pro jízdu na sněhu nebo zimním pneumatikám. Ty zase přicházejí buď s hroty, nebo bez hrotů.

Při nákupu nových pneumatik je třeba vzít v úvahu mnoho věcí, takže je dobré prostudovat si, jaké pneumatiky by nejlépe vyhovovaly vašim potřebám. Pokud máte sportovní auto, můžete zvážit použití kvalitních pneumatik s odpovídajícím rychlostním hodnocením, které udává maximální rychlost, se kterou lze pneumatiku bezpečně řídit. Obvykle je toto rychlostní hodnocení vyšší než rychlostní limit, ale můžete si najít časy, kdy potřebujete vyšší rychlostní hodnocení. Pneumatiky s vyšším rychlostním hodnocením mívají lepší ovladatelnost a přilnavost v zatáčkách, což je něco, co evidentně dělá auto lépe ovladatelným.

Když se díváte na zimní pneumatiky, máte mnoho možností a prémiové pneumatiky vždy dosahují lepších výsledků v extrémních zimních podmínkách, což zvyšuje vaši bezpečnost a chrání vás před nehodami. Mají nižší valivý odpor a při jízdě tak spotřebují méně paliva a vaše pneumatiky se pomaleji opotřebovávají, takže nemusíte zase tak brzy investovat do další sady. Porovnejte různé testy pneumatik prováděné v různých časopisech pro zimní pneumatiky, abyste našli ty nejlepší pro vaše vozidlo a pro vaše jízdní podmínky. Pamatujte, že pokud máte elektromobil, výrobce by pro toto použití měl doporučit pneumatiky.

Pokud potřebujete pomoc s nalezením správných pneumatik pro vás, navštivte https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top