Letní a zimní pneumatiky

Letní pneumatiky

Myslím, že všichni víme, která pneumatika je a kdy by měla být použita. Chtěl jsem jen zdůraznit, jak se blíží zima, takže musíme začít přemýšlet o přezutí ze zimních pneumatik na letní. Letní pneumatiky jsou, jak název napovídá, určeny pro letní a teplé počasí, protože teploty začínají klesat, může být užitečné naplánovat si, kdy je vhodné vyměnit pneumatiky. Pokud jsou vaše zimní pneumatiky s hroty, máte jako první datum v severní Evropě 1. říjen. Pokud žijete v jižních částech Evropy, zimní pneumatiky možná vůbec nebudete potřebovat. Pokud žijete v oblastech, které potřebují zimní pneumatiky, 1. říjen může být trochu brzy. Rezervovat si termín na výměnu pneumatik v době, kdy se cítíte dobře, však dává smysl. Pamatujte, že je důležité to udělat trochu dříve než pozdě.

Vyhnete se překvapením z počasí a už si nemusíte lámat hlavu s tím, kdy to změnit. Už je ve vašem kalendáři. Jelikož není bezpečné jezdit s letními pneumatikami v zimních podmínkách, změnu je třeba provést dřív, než dosáhneme zimních podmínek. Pokud přijdou zimní podmínky dříve, než změnu provedete, není bezpečné řídit a měli byste se jí za každou cenu vyhnout. Pokud vás zimní počasí zasáhne brzy, s největší pravděpodobností zmizí, než přijde skutečná zima, měli byste se tedy pokusit najít alternativní dopravu po tuto dobu, dokud nebudete moci své auto bezpečně dostat na autoservis, kde provedete změnu pneumatiky.

Výrobce, který nemá možnost průběžně testovat pneumatiky v reálných podmínkách a snažit se je vylepšovat, nebude tak konkurenceschopný, pokud jde o skvělý výkon. Kopírování funkce nebo funkce z testované pneumatiky nemusí poskytovat stejný výkon. Vysoce kvalitní zimní pneumatika vám tedy skutečně může poskytnout mimořádný výkon a bezpečnost, které vás mohou chránit před nebezpečím při jízdě na zimních silnicích. Pokud máte pneumatiky s hroty, mohou vám opravdu pomoci v oblastech se spoustou ledu na silnicích, což je velmi běžné, pokud žijete v pobřežních oblastech. Pneumatiky s hroty však nejsou povoleny v každé zemi.

Díky tomuto neustálému zlepšování jsou nyní zimní pneumatiky bezpečnější; máte možnost jít na pneumatiky s hroty nebo bez hrotů, obojí s vynikajícími zimními vlastnostmi. Oba vám dnes poskytují skvělý zážitek z jízdy. Pneumatiky s hroty mají nyní kratší čepy, které jsou tiché a mají vynikající přilnavost na zimních površích, a máte pneumatiky bez hrotů, které mají také vynikající přilnavost. Tato neustálá zlepšování funkčnosti jak v konstrukci pneumatik, tak v použitých materiálech přinesla lepší výsledky. Testy to podporují, a proto máme dnes bezpečnější pneumatiky a v budoucnu budeme mít ještě bezpečnější pneumatiky.

Další informace o pneumatikách naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top