Pamiętaj o recyklingu starych opon

opony letnie

Recykling jest zawsze bardzo ważny, a ponieważ opony są duże, nie chcesz, aby trafiały na wysypisko śmieci. Ważne jest, aby zostały odpowiednio poddane recyklingowi. Najlepiej zawsze, gdy kupujesz nowy zestaw, pozwól sklepowi z oponami oddać je do recyklingu. Wiedzą, jak go właściwie poddać recyklingowi. Pamiętaj również, że obciążniki używane do wyważania opon muszą być odpowiednio poddane recyklingowi. Postaraj się, aby używały ciężarków, które są przyjazne dla środowiska i nie zawierają ołowiu.

Kupując nowe opony, należy również wybierać opony wyprodukowane z myślą o środowisku. Wybieraj producentów, którzy używają wyłącznie oczyszczonego oleju o niskiej zawartości związków aromatycznych i wybierają opony, które mają wrodzone niskie opory toczenia, które zużywają mniej paliwa, a tym samym zmniejszają emisję CO2.

Używając opon w odpowiedni sposób, będziesz mógł cieszyć się nimi dłużej, niż jeśli nie będziesz o nie dbać. Jednym z kluczowych elementów jest upewnienie się, że w każdej oponie jest prawidłowe ciśnienie. Niskie ciśnienie w oponach powoduje szybsze zużycie opon, to samo może się zdarzyć przy bardzo dużych obciążeniach. Może się to również zdarzyć, jeśli nie używasz odpowiednich opon do samochodów hybrydowych lub elektrycznych. Zmniejsza to ilość odpadów, ponieważ wydłuża się żywotność i rzadziej trzeba kupować nowe opony.

Rotacja opon zwiększa również żywotność opony, ponieważ zmieniając położenie opon, zużycie będzie bardziej równomierne, dlatego pamiętaj, aby sprawdzić różnice w zużyciu bieżnika i zmienić położenie opon.

Gdy głębokość bieżnika osiągnie 4 mm, nadszedł czas na zakup nowego kompletu opon i dokonanie zmiany. Ponieważ zmieniasz opony letnie na opony zimowe, Twoje opony są w zasadzie używane tylko przez pół roku dla każdego kompletu, więc Twoje opony będą służyć przez długi czas. Jeśli pozwolisz tej samej stacji obsługi opon na wymianę opon, a także dowolnemu serwisowi opon, będą oni również mogli sprzedać ci nowy zestaw i poddać recyklingowi stare. Kiedy otrzymasz nowy zestaw, pamiętaj, że będą musiały być wyważone. Dobrą rzeczą w umożliwianiu ekspertom wymiany opon jest to, że nie zapominają i dbają o Twoje opony i bezpieczeństwo.

Jeśli zamiast tego będziesz używać opon całorocznych, możesz używać tego samego kompletu opon przez cały rok. Możesz pominąć wymianę opon niezależnie od warunków pogodowych. Nadal będziesz musiał odwiedzić stację obsługi opon, aby opony były obracane. Kiedy zmieniasz opony letnie na zimowe, Twoje opony są wymieniane dwa razy w roku. W przypadku używania opon całorocznych należy je również wymieniać dwa razy w roku. Jeśli prowadzisz pojazd elektryczny lub hybrydowy, może być konieczne częstsze obracanie opon, ponieważ mają one tendencję do większego zużycia niż opony napędzane benzyną.

Aby uzyskać więcej informacji na temat recyklingu opon, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top